Dlaczego warto wykonać zabezpieczenie antykorozyjne podwozia samochodu?

Obecnie stosowane zabezpieczenia antykorozyjne przez producentów samochodów są skrajnie nieadekwatne do obecnie panujących warunków atmosferycznych ( zwłaszcza w zimie) , ogromne ilości soli i preparatów rozpuszczających lód i śnieg perforują nasze podwozie, choć jest to proces rozłożony w czasie. Korozja która się rozpoczęła nie wyhamuje wraz z poprawiającymi się warunkami w okresie letnim.

Kilkanaście lat temu, producenci stosowali zabezpieczenia podwozia o grubości 150/200 mikronów, względem około 8/15 mikronów obecnie. To pokazuje skalę problemu, z jakim mogą zmagać się nasze nowe samochody już za kilka lat. Warto zaznaczyć, że żaden z obecnych producentów nie daje gwarancji na perforację podwozia, jedynie nadwozia, co często bywa mylne dla klientów. Nie bez powodu coraz częściej producenci do sprzedają do samochodu w salonie konserwację podwozia jako osobną usługę.

 

Kilka lat użytkowania samochodu w naszych warunkach – Polsce, może spowodować perforacje podwozia wymagającą demontażu elementów zawieszenia, następnie piaskowania / lub użycia innej metody obróbki metalu jak np. czyszczenie laserowe, czyszczenie suchym lodem, chemiczna kąpiel celem usunięcia skorodowanego już wierzchniego, lub głęboko spenetrowanego metalu. Niejednokrotnie, samo piaskowanie nie wystarczy bowiem elementy mogą nie nadawać się do dalszego użytkowania. To już na wstępie generuje nam spore koszty, godzina czyszczenia laserem/suchym lodem oscyluje w granicy 1000zł za godzinę pracy maszyny i operatora.

Korozja podwozia a bezpieczeństwo

Korodujące profile zamknięte = WIĘKSZA strefa zgniotu – metal bardziej poddaje się podczas wypadku co za tym idzie większe ryzyko obrażeń i mniejszej ochrony przez konstrukcje samochodu. To bardzo istotne zwłaszcza z biegiem czasu gdy profile zamknięte, podłużnice od spodu korodują bez właściwego zabezpieczenia.

Zachowanie wartości pojazdu dzięki zabezpieczeniu antykorozyjnemu podwozia

Zabezpieczenie antykorozyjne to także zachowanie wartości pojazdu na długie lata. Po zabezpieczeniu klient dostaje stosowaną dokumentację konserwacji oraz książkę serwisową. Znacznie podnosi to wartość samochodu przy późniejszej odsprzedaży za kilka lat oraz ułatwia sprzedaż, każdy chciałby kupić samochód od osoby która o niego poprzednio bardzo dbała.

 

Dlaczego warto wykonać zabezpieczenie antykorozyjne u nas?

Zabezpieczenie antykorozyjne wykonywane w naszym studiu przez wykfalifikowane osoby. Oferujemy kompleksowy proces zabezpieczenia podwozia dedykowanymi preparatami firmy Waxyol która jest producentem istniejącym na rynku już ponad 80 lat. Zabezpieczenie antykorozyjne z użyciem produktów Waxyol jest obecnie najlepszym dostępnym na rynku rozwiązaniem. Są to naturalne woski(bez udziału parafiny – parafina może się łuszczyć), które nanoszone natryskowo, zabezpieczają trwale na okres minimum 5 lat nasze podwozie.

Do procesu zabezpieczenia przystępujemy od oględzin podwozia i oceny jakich nakładów i prac ono wymaga. Z reguły w nowych samochodach trzeba porządnie wymyć podwozie, ewentualnie delikatnie usunąć naloty rdzy, które mogą wystąpić po pewnym czasie użytkowania. Przed procesem mycia podwozia demontujemy wszelkie osłony oraz nadkola, oczywiście nie ingeruje to w fabryczną gwarancję samochodu. Następnie, po dokładnym przygotowaniu i wyczyszczeniu podwozia przystępujemy do odtłuszczenia powierzchni a następnie natryskowo nanosimy dedykowane preparaty zabezpieczające podwozie przed korozją, czynnikami zewnętrznymi, solą i zabrudzeniami. Preparat aplikujemy również do profili zamkniętych specjalnymi lancami, zabezpieczamy także progi, podłużnice, elementy podwozia od wewnątrz (np. belkę zawieszenia zabezpieczamy od wewnątrz aby nie korodowała od środka). Skrupulatnie zabezpieczamy całe podwozie, nadkola itp.. Następnie przechodzimy do zabezpieczenia powierzchni wewnętrznych drzwi, maski oraz klapy bagażnika.

Klient do wyboru ma dwie opcje kolorystyczne zabezpieczenia, bezbarwną lub czarną.

 

Ile kosztuje / jaka jest cena zabezpieczenia antykorozyjnego?

Cena zabezpieczenia jest ustalana indywidualnie w zależności od stanu podwozia. Najlepszym momentem na decyzję o zabezpieczeniu jest czas, gdy auto jest nowe bez lub o znikomym przebiegu, oferujemy transport lawetą z wskazanego salonu do naszego studia.

Można uogólnić, że ceny zabezpieczenia antykorozyjnego zaczynają się od 3000 zł netto w górę w zależności od samochodu oraz jego stanu.

Zapraszamy do kontaktu i na wycenę zabezpieczenia antykorozyjnego Twojego samochodu!

Konserwacja antykorozyjna podwozia

REALIZACJE

NAJNOWSZE ZREALIZOWANE USŁUGI

POTRZEBUJESZ KONSULTACJI?

ZADZWOŃ DO NAS A NAPEWNO DORADZIMY NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE DLA TWOJEGO SAMOCHODU

Nasze usługi