Powłoki elastomerowe:

Powłoki elastomerowe to nowość w świecie motoryzacji, mocno zaawansowana technologicznie metoda bazująca na wyjątkowych właściwościach chemicznych elastomerów. Powłoki elastomerowe zapewniają spektakularny wygląd samochodu, a także są wyjątkowo odporne na wszelkie odczyny PH (kwasowe i zasadowe) i mają właściwości do samoregeneracji – samopoziomowania zarysowań.

Powłoka elastomerowa to innowacyjny preparat o wyjątkowych właściwościach. Został opracowany do wykorzystania na różnych typach pojazdów: samochodach, ale też motocyklach, łodziach i samolotach. Po utwardzeniu tworzy elastyczną membranę podobną do gumy. Powłoki elastomerowe mają wiele zalet i pod wieloma aspektami przewyższają powłoki ceramiczne. Ich najważniejsza cecha to plastyczność, dzięki której mogą odkształcać się pod wypływem działania zewnętrznych czynników mechanicznych, a proces deformacji jest odwracalny. Co ważne, regeneracja zachodzi samoczynnie, pod wpływem wysokiej temperatury. Mowa tu oczywiście o zarysowaniach – nie o bardzo głębokich rysach gdzie jedynie folia ochronna uchroni lakier od uszkodzeń.

Ponadto elastomery są bardzo wytrzymałe, zapewniają hydrofobowość i idealnie gładką powierzchnię . Uśredniona trwałość powłoki tego typu to 75 000 km. Bez problemów okres ochrony może wzrosnąć do nawet 12 lat lub 150 000 km, wtedy mówimy o aplikacji powłoki elastomerowej warstwowo – nakładamy kilka warstw powłoki elastomerowej na lakier. Wszystko zależy od sposobu użytkowania pojazdu a także ewentualnego serwisowania powłoki. Oczywiście znaczenie ma również dobór odpowiedniej powłoki. Powłoki zapewniają również wysoką odporność chemiczną, na przykład na ślady po osadach z wody, owadach czy ptasich odchodach. Aktualnie na rynku nie ma bardziej zaawansowanej powłoki ochronnej do zabezpieczania lakieru samochodu.

Dzięki wykorzystaniu różnych formuł chemicznych, stosowane przez nas powłoki Titan Coatings oferują najlepsze obecnie produkty na rynku do zabezpieczania lakieru, felg oraz folii.

Elastomery można nakładać bezpiecznie na wszystkie rodzaje lakierów, folii, felgi, szyby i elementy plastikowe, co w połączeniu z wytrzymałością, czyni je doskonałą powłoką ochronną. Płynna postać aplikowanego preparatu zapewnia jednorodność warstwy ochronnej i identyczne parametry na całej chronionej powierzchni, co przekłada się na olśniewający efekt wizualny. Powłoka elastomerowa jest też wyraźnie grubsza od ceramicznej. Podczas gdy warstwa ceramiki jest dość cienka, nie da się jej wykryć miernikiem, za to elastomer zwiększa grubość powłoki lakierniczej o około 3/4 mikrony.
Wyjątkowe właściwości elastomerów i trwałość warstwy ochronnej czynią z nich rozwiązanie dla najbardziej wymagających klientów, również dotychczasowych użytkowników powłok ceramicznych.

Jesteśmy akredytowanym partnerem Titan Coatings od 2021 roku, w powiecie Krakowskim jesteśmy jedyną akredytowaną firmą do aplikacji powłok elastomerowych Titan Coatings, wielu klientów zaufało nam i się nie zawiodło jeśli chodzi o świetne właściwości powłok elastomerowych.

Powłoki elastomerowe

REALIZACJE

NAJNOWSZE ZREALIZOWANE USŁUGI

POTRZEBUJESZ KONSULTACJI?

ZADZWOŃ DO NAS A NAPEWNO DORADZIMY NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE DLA TWOJEGO SAMOCHODU

Nasze usługi